Про програму

Енергомашинобудування є однією з провідних галузей промисловості. До енергетичних машин відносяться пристрої, машини і апарати, призначені для перетворення різних форм енергії. І це усе навколо нас! Різні типи компресорних машин, теплові двигуни, газові і парові турбіни, холодильні машини і установки, безліч інших перетворювачів енергії. Серед енергетичних машин особливе місце займають компресорні машини, вакуумна техніка і різні пневмоагрегати. Освітня програма «Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка» є унікальною: потреба людства у стисненні, розрідженні та переміщенні різноманітних газів буде завжди. Програма базується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сьогоднішнього стану енергетичного машинобудування, орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: технології виробництва і використання стиснених газів, енергозберігаючі технології, компресори і компресорні станції, пневмоагрегати та вакуумна техніка, теплоенергетика, холодильні машини і установки.

Що вивчають:

Програму акцентовано на вивчення практично всіх типів компресорів, на здатності виконувати розрахунки теплових і матеріальних балансів, параметрів і характеристик енергетичного і теплотехнологічного обладнання, конструювати та знати процеси виготовлення, монтажу, налагоджування, експлуатації та ремонту теплообмінного обладнання, компресорів і пневмоагрегатів.

Вивчення програми базується на виконанні низки взаємопов’язаних курсових робіт та проєктів конструкторського характеру з індивідуальним об’єктом дослідження, виконання випускної роботи супроводжується практичною підготовкою на промислових підприємствах.

Можливості працевлаштування:

Отримавши диплом, випускники можуть працювати в конструкторських та проєктних організаціях, у науково-дослідних закладах та академічних інститутах, на промислових підприємствах, установах та організаціях у складі відділів та служб, робота яких пов’язана з науковими дослідженнями, розробленням, виробництвом, експлуатацією компресорної, вакуумної техніки, пневмоагрегатів, теплових установок і мереж, енергозберігаючих технологій.

Перспективи:

Глобалізація сучасного світу сприяє отриманню випускниками знань та досвіду не лише у межах університету та вітчизняних підприємств, але й від визнаних світових лідерів енергетичного машинобудування, що забезпечується міжнародними стажуваннями здобувачів та викладацького складу у провідних університетах світу, отриманням здобувачами подвійних дипломів, проходженням практики на всесвітньо відомих підприємствах з можливістю подальшого працевлаштування.

Затребуваність наших випускників гарантується високим рівнем інженерної підготовки, в тому числі фундаментальної технічної, математичної та комп’ютерної підготовки.

Професії:

• енергетик
  • технік-енергетик
  • механік, механік виробництва, механік груповий, механік дільниці, механік з ремонту устаткування, механік цеху
  • теплотехнік
  • технік-конструктор (механіка), технік з експлуатації та ремонту устаткування, технік-технолог (механіка), технік з видобутку нафти й газу, технік з експлуатації устаткування газових об’єктів
  • кресляр-конструктор
  • технік-конструктор, технік, технік з налагоджування та випробувань
  • технік-теплотехнік
  • інженер-енергетик, інженер-конструктор, інженер-технолог, інженер-конструктор (механіка)
  • інженер з технічної діагностики котельного і турбінного устаткування, вентиляції, експлуатації устаткування газових об’єктів, експлуатації споруд та устаткування газокомпресорної служби, експлуатації устаткування газорозподільних станцій
  • інженер з ремонту, керування й обслуговування систем, налагодження й випробувань, організації експлуатації та ремонту, підготовки виробництва, розрахунків та режимів, впровадження нової техніки й технології, підготовки газу до транспортування