Старший викладач кафедри ТТФ, доц. к.т.н., Юрій МЕРЗЛЯКОВ, в рамках міжнародного грантового проєкту "Follow-up Cooperation Training for Ukrtaine on Issue-specific Training "Industrial Technology Education", який фінансується Japan International Cooperation Agency та ESD Consortium in Aichi, пройшов освітній курс з удосконалення інженерної освіти під час війни.

Під час курсу було викладено не тільки питання останніх досягнень в інженерії, а й питання ментального здоров'я людей. Ішлося про важливість кадрового потенціалу для забезпечення якісної освіти, досягнення цілей сталого розвитку, особливості реконструкції будівель тощо. 

Здобуті знання використані при підготовці двох концепцій, у яких визначені сучасні виклики української інженерної освіти та викладено чіткий план дій для вдосконалення інженерної освіти під час війни, починаючи від популяризації інженерної освіти серед молоді до тісної співпраці з промисловими підприємствами.

Робоча група проєкту щиро вдячна за ініціативу та підтримку під час виконання проєкту проф. Hidetoshi MIYAKAWA,  Генеральному директору, пану Masakatsu KOMORI та пані Chie SUZUKI з Japan International Cooperation Agency, пану Mitsuhiko YAMADA з ESD Consortium in Aichi, лекторам (проф. Kazuhiro KITAMURA, проф. Akio UOZUMI, д-р Naomi HISANAGA, проф. Toshiyuki KAMADA, проф. Yuji IWAHORI, проф. Koichi HASEGAWA, проф. Mika TANAKA, проф. Yoshiaki TANIGUCHI, пану Makato USHIKO, проф. Yuji TANAKA, проф. Shucihrio YAMAMOTO, проф. Ikuo NISHII, пану Shinji SUGIYAMA, пані Mayumi OHASHI, пані Mayumi SASOU, д-р Keisuke ISOGAI), окрема подяка перекладачам (пан Mitsuaki INUKAI та пані Yoko TANGE) – за допомогу в подоланні мовних бар'єрів і пану Tacachati NIWA – за технічний супровід упродовж чотирьох місяців реалізації проєкту.

     


Стажування аспіранта СумДУ у Тренчинському університеті Олександра Дубчека
 
 Аспірант 2-го року навчання Данило ГУСЄВ за участю у Програмі Erasmus+ з 11.02.2022 до10.04.2022 пройшов стажування в словацькому університеті імені Олександра Дубчека

Стажування співробітників кафеди в Кошицькому Технічному університеті у м. Кошице (Словаччина)

У період з 16 листопада 2020 року по 2 березня 2021 року старший викладач кафедри технічної теплофізики Вадим БАГА з науковою темою «Підвищення ефективності роботи ежекторно-очисної установки» та з 14 грудня 2020 року по 19 березня 2021 року, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри технічної теплофізики Сергій ВАНЄЄВ з науковою темою «Дослідження вихрових і струминно-реактивних турбін», також аспірантка кафедри технічної теплофізики Тетяна РОДИМЧЕНКО з науковою тематикою «Дослідження впливу режимних параметрів на ефективність роботи струминно-реактивної турбіни» брали участь у науковому стажуванні, яке відбувалось на базі Технічного університету в місті Кошиця (Словаччина). Науковці СумДУ проходили стажування за допомогою онлайн технологій. Створені моделі яких досліджуються в Кошицькому технічному університет. У процесі стажування учасникам було запропоновано написати наукові статті на обрану тему. Науковці від СумДУ успішно з усіма поставленими задачами справились добре.

Учасники стажування дуже вдячні за підтримку та науковий досвід завідувачу кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів Віталію Іванову та вчених технічного університету в місті Кошице за співпрацю.

    


Стажування співробітників кафедри у Малопольській школі публічного адміністрування Економічного університету у м. Краків (Польща)

У період з 14 вересня по 9 жовтня 2020 року кандидати технічних наук старші викладачі кафедри технічної теплофізики Віктор КОЗІН, Максим ПРОКОПОВ та Сергій ШАРАПОВ взяли участь у науковому стажуванні на тему «Нові та інноваційні методи навчання», яке відбулося на базі Малопольської школи публічного адміністрування Економічного університету у м. Краків (м. Краків, Польща).

Під час стажування його учасники були залучені до онлайн-лекцій на тему «Мобільність в освіті», «Європейська та польська системи вищої освіти» та «Освіта та наука у перехідному періоді. Нові та інноваційні викладацькі методи», які були розбиті на три модулі. Під час практичних занять разом із польськими викладачами вирішувалися прикладні задачі та розв’язувалися сучасні проблеми, які постають перед викладачами в умовах дистанційного та змішаного навчання. За результатами стажування учасникам було запропоновано написати наукове есе на обрану тему. Загальний обсяг стажування склав 120 годин.

Учасники від СумДУ успішно впоралися з усіма поставленими задачами, їхня робота була оцінена на високому рівні, про що свідчать отримані сертифікати:

    


Студентка кафедри взяла участь в навчальному турі в м. Гданськ (Польща)

У період 3 5 по 15 листопада 2019 року в місті Гданськ відбувся навчальний тур до Польши Study Tours To Poland. Студентка факультету ТеСЕТ Олена БОЛОТНІКОВА взяла участь в цьому турі. Олена трохи розповіла нам, що саме там відбувалось: "Впродовж 11 днів 15 студентів з України, Росії, Молдови та Білорусі відвідали багато музеїв, бібліотек, молодіжних центрів та громадських організацій. Нас знайомили з роботою волонтерських організацій, розповідали про можливості навчання в Гданському університеті, ми відвідували мерію, навіть вдалось зустрітись з першим президентом незалежної Польщі!!! Мені було дуже цікаво, часу сумувати не було взагалі. Проживання, харчування та проїзд (фіксованна сума) оплачується організаторами. Подати заявку можуть активні студенти віком 18-21 років. Тож не упускай свій шанс розширити  уявлення про польске життя, знайти друзів з різних країн та весело і з користю провести 11 днів!"

 

 

 
 

Телефон:

(0542) 33-57-85

e-mail:

info@kttf.sumdu.edu.ua

s.sharapov@kttf.sumdu.edu.ua

 

Кафедра технічної теплофізики:

Лабораторний корпус "Б", каб. ЛБ-201;

вул. Харківська, 116, м. Суми,

40007, Україна

 

Заходьте на офіційні сторінки кафедри у соціальних мережах та будьте завжди в курсі останніх новин факультету