Новини кафедри
21 листопада відбулося засідання ради із забезпечення якості вищої освіти Сумського державного університету. Воно розпочалося з урочистої церемонії нагородження.
Мірошниченко Ольга, аспірантка кафедри технічної теплофізики з 01 травня по 30 червня взяла участь у міжнародній академічній мобільності в рамках програми Erasmus+ у Західночешському університеті, м. Пльзень, Чехія.
Вітаємо доцента кафедри технічної теплофізики, кандидата технічних наук Багу Вадима Миколайовича з врученням грамоти Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, досягнуті результати в науково-дослідній діяльності, професійну компетентність та з нагоди Дня науки.
Бажаємо йому натхнення на подальші наукові звершення
На кафедрі технічної теплофізики з 20 по 22 грудня 2023 року відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування" освітньої програми "Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка" денної та заочної форм навчання.
Тематика робіт пов’язана з розробкою сучасного енергоефективного обладнання на базі поршневих, відцентрових та вихрових компресорів, систем вентиляції, теплонасосного обладнання на базі двуфазних струминних апаратів, а також обладнання та устаткування газоперекачувальних агрегатів для газовидобувної промисловості.
22 листопада в Літературній вітальні Сумського державного університету відбулось нагородження лауреатів і переможців літературного конкурсу «Моя альма-матер», організованого з нагоди 75-річчя університету.
Традиційно до ювілею вийшло нове видання книги «Сумський державний університет: історія та сучасність», на сторінках якої опубліковані вірші переможців конкурсу.
«Дуже приємно бачити, що участь у літературному конкурсі «Моя альма-матер» взяли і викладачі, і аспіранти, і здобувачі різних спеціальностей – конкурс об’єднав усіх. Автори віршів поклали на папір студентське життя, яке ще кілька років тому вирувало у нашому університеті, і до якого нам всім дуже хочеться повернутися», – зазначила декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Олена СУШКОВА.
Приводом зустрічі у Києві стало обговорення актуальних кейсів стратегічного партнерства та спільної роботи у напрямку формування енергетичної незалежності України.
З окремими науковими проєктами представники управлінського менеджменту ПАТ «Укрнафта» попередньо ознайомились під час робочого візиту до Сумського державного університету у вересні цього року. На нинішній зустрічі керівники відповідних наукових напрямів СумДУ надали спеціалістам нафтовидобувної компанії більш детальні характеристики науково-прикладних розробок, розповіли про можливості їх застосування.
Завідувач кафедри технічної теплофізики Сергій ВАНЄЄВ презентував турбоприводи та турбодентандери, що можуть використовуватися як джерело альтернативної енергії на об’єктах газорозподільчих систем, а також в якості приводів трубопровідної арматури (перш за все засувок).
Спеціалісти ПАТ «Укрнафта» високо оцінили запропоновані рішення, тож сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в нафтогазовому секторі!
Вадим ПАНЕНКО, генеральний конструктор- начальник СКБ АТ "Сумське МНВО- Інжиніринг", щиро вітає Сумський державний університет з нагоди 75=річного ювілею:
Від імені колективу СКБ АТ "Сумське МНВО- Інжиніринг" і від себе особисто гаряче і сердечно вітаю колектив Сумського державного університету зі знаменною подією - 75-річчям з дня утворення.
Упевнений, що великий досвід і традиції, які склалися в Вашому висококваліфікованому колективі допоможуть стабільно працювати і успішно розвиватися та в подальшому вирішувати науково-технічні завдання, пов'язані зі створенням нового нафтогазового, енергетичного та іншого устаткування, а також формуванням нових поколінь фахівців, що є однією з основ подальшого розвитку науково-виробничого потенціалу АТ "Сумське МНВО- Інжиніринг".
Бажаю колективу універсітету сміливих задумів, щасливого майбутнього, творчих успіхів у діяльності, спрямованій на подальший розвиток освіти та науки України.
Андрій СУПРУН, комерційний директор ТОВ "НОВАТЕК-Україна", випускник кафедри технічної теплофізики 2008 року за освітньою програмою "Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка" вітає рідну Альма Матер.
Прийміть мої найщиріші вітання та побажання всьому колективу Сумського державного університету з нагоди святкування 75-ї річниці від дня заснування! Відзначаючи 75 років успіху на освітянській ниві, у Вас є всі підстави пишатися минулим університету та радіти його майбутньому. Я впевнений, що СумДУ продовжуватиме своє покликання готувати студентів до успішної взаємодії зі світом ще багато років.
Я пишаюся бути Вашим випускником і дякую Вам.
На кафедрі технічної теплофізики 15 та 16 червня 2023 року відбувся захист кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування" освітньої програми "Холодильні машини і установки" дистанційної форми навчання та освітньої програми "Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка" денної та заочної форми навчання.
Тематика робіт пов’язана з розробкою сучасного енергоефективного обладнання для застосування в компресорних, холодильних та теплонасосних установках.
Викладачі та співробітники кафедри технічної теплофізики щиро вітають студентів з успішним захистом бакалаврських робіт та бажають успіхів у своїй професійній діяльності!
16 березня 2023 року доценти кафедри ТТФ Юрій Мерзляков та Станіслав Мелейчук провели онлайн зустріч зі студентами Дніпровського фахового коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури.
В університеті запроваджено постійно діючий конкурс «Кращий викладач очима студентів», який має на меті виявлення кращих практик викладання дисциплін науково-педагогічними працівниками шляхом щорічного опитування здобувачів освіти
Старший викладач кафедри технічної теплофізики, кандидат технічних наук Юрій МЕРЗЛЯКОВ став учасником нового міжнародного проєкту Сумського державного університету, Japan International Cooperation Agency та ESD Consortium Aichi.
Проєкт спрямований на вдосконалення інженерної освіти. Його реалізація розрахована на довготривалу спільну роботу і складається з трьох основних етапів.
На стартовій зустрічі, яка відбулася 16 жовтня, проф. Хідетоші МІЯКАВА прочитав лекцію «Industrial Technology Education in Japan», наголосивши на найважливіших аспектах підготовки інженерів, у тому числі з огляду на досягнення Цілей сталого розвитку.
До проєкту залучено 10 учасників, які представляють факультет технічних систем та енергоефективних технологій, факультет іноземної філології та соціальних комунікацій, науково-навчальний центр промислового інжинірингу, центр досліджень регіональної безпеки, департамент доуніверситетської освіти СумДУ, Сумський машинобудівний кластер енергетичного обладнання, комунальну установу «Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9 м. Суми».
21 липня 2022 року здобувачі вищої освіти спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування", які навчаються за освітньою програмою "Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка" під час проходження виробничої практики були на екскурсії в компанії "СЕНСІ". Підприємство є одним з провідних в регіоні, що займається розробкою та випуском широкої лінійки поршневих компресорів для різних галузей застосування.
Екскурсію провів перший заступник генерального директора Дмитро ГАЛІНСЬКИЙ, який ознайомив майбутніх фахівців з основними напрямами роботи підприємства, номенклатурою продукції, яка випускається, потужностями власного виробництва та роботою конструкторського відділу, де відбувається розрахунок та проектування компресорної техніки. Та головною метою візиту була можливість спостереження за випробуваннями аргонового поршневого компресора, зовсім скоро буде відправлений замовнику.
Дякуємо компанії "СЕНСІ" за можливість у такий складний для країни час ознайомити майбутніх фахівців-компресорників з практичною складовою їхньої майбутньої професії
Сьогодні, 21 червня 2022 року, відбувся черговий захист бакалаврських робіт за спеціальністю 142 "Енергетичне машинобудування" (освітні програми "Холодильні машини і установки" та "Компресори, пневмоагрегати та вакуумна техніка"). Спільним рішенням екзаменаційної комісії вісьмом випускникам присвоєно кваліфікацію "бакалавр енергетичного машинобудування", у тому числі двом з відзнакою. Щирі вітання випускникам!
Захист відбувався у дружній атмосфері із використанням сучасних он-лайн технологій, а всі супровідні документи, включаючи саму роботу, були оформлені і затверджені із застосуванням цифрових підписів. Зараз кафедра технічної теплофізики (ТТФ) пропонує можливість не лише дистанційного навчання, але й захисту кваліфікаційної роботи. Навчання стає більш зручним, але не менш інформативним. Вищу освіту тепер можна отримати не витрачаючи час та кошти на тривалі переїзди, винаймання житла тощо, що дуже зручно. Вищу освіту на кафедрі ТТФ СумДУ можна отримати навіть не виходячи із дому та з будь-якого куточка світу. Однак збережено і звичайну очну форму навчання, що дозволяє плідно працювати з реальними фізичними лабораторними стендами.
Кафедра технічної теплофізики СумДУ запрошує на навчання до бакалавратури і магістратури незалежно від місця вашого перебування та пропонує отримати сучасну, перспективну та затребувану інженерну освіту. Якщо ви цікавитесь напрямками: холодильна техніка, теплові насоси, кондиціювання, опалення, вентиляція, компресори, а також енергозбереженням у вказаних напрямках, тоді запрошуємо до нас на навчання. Кафедра пропонує унікальну в Україні та відому в усьому світі освітню програму за бакалаврським рівнем вищої освіти, а щоб вступитидо магістратури цього року маємо унікальні умови - відсутній ЄВІ з іноземної мови. Не втратьте можливість стати інженером-енергетиком, адже в усьому світі інженер - це звучить гордо!
15 червня 2022 року на кафедрі технічної теплофізики СумДУ відбувся он-лайн захист кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування», освітня програма «Холодильні машини і установки». Випускники навчалися за дистанційною формою та з урахуванням раніше отриманого диплому молодшого бакалавра у Дрогобицькому фаховому коледжі нафти і газу (Львівська область) протягом 1 року 10 місяців успішно пройшли навчання та невдовзі отримають дипломи бакалаврів енергетичного машинобудування. Це був другий випуск здобувачів за дистанційною формою навчання і тепер вони планують продовжити навчання та отримати дипломи магістра.
Запрошуємо всіх вступати до бакалавратури або магістратури за спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування». Навчання можливе як за денною, так і дистанційною або заочною формами. Особливо перспективною є нова, унікальна в Україні, освітня програма «Опалення, вентиляція, кондиціювання повітря та штучний холод», яка більш відома за кордоном за абревіатурою HVAC&R. Отримайте якісну, сучасну та перспективну освіту!
Телефон:
(0542) 33-57-85
e-mail:
info@kttf.sumdu.edu.ua
s.sharapov@kttf.sumdu.edu.ua
Кафедра технічної теплофізики:
Лабораторний корпус "Б", каб. ЛБ-201;
вул. Харківська, 116, м. Суми,
40007, Україна
© 2025 Сумський державний університет. Всі права захищені.
При використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове
Design & Develop by WebIS&CTD
All rights are reserved by SumDU