Про програму

Енергетичне машинобудування є однією з провідних галузей важкого машинобудування, що виробляє обладнання для енергетики. Основною продукцією енергетичного машинобудування є первинні двигуни та пов’язане з ними устаткування для вироблення різноманітних робочих тіл (рідин, пари, газу) й електроенергії: парові, гідравлічні і газові турбіни, електрогенератори для них, парогазотурбінні установки, компресори, нагнітачі, парові котли, енергетичні атомні реактори, парогенератори, насоси, котельно-допоміжне обладнання для теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей, обладнання для атомних і геотермальних електростанцій, трубопроводи, пристрої для хімічного водоочищення, двигуни внутрішнього згоряння (крім транспортних) тощо. І це усе навколо нас! Серед енергетичних машин важливе місце займають системи створення та підтримання низьких температур, що працюють на основі холодильних установок і систем кондиціювання, а також значне поширення отримали системи опалення і вентиляції. Освітня програма «Опалення, вентиляція, кондиціювання повітря та штучний холод» є унікальною та затребуваною, адже завжди існує потреба людства у підтриманні комфортних умов як у побуті, так і під час реалізації різноманітних технологічних процесів, підтриманні санітарних умов мікроклімату, забезпеченні збереження якості харчової та фармацевтичної продукції, широкому застосуванню холоду у медицині, технології машинобудування, хімічній промисловості та багатьох інших галузях. Також треба зазначити, що до складу систем кондиціювання, опалення і вентиляції, холодильних установок часто входять компресорні машини різних типів, вакуумна техніка та допоміжні пристрої, тому обираючи освітню програму «Опалення, вентиляція, кондиціювання повітря та штучний холод» здобувач має унікальну можливість отримати широкий та універсальний спектр знань і умінь з енергетичного машинобудування. Програма базується на загальновідомих наукових результатах із врахуванням сучасного стану енергетичного машинобудування, орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: холодильна техніка та технологія, системи підтримання мікроклімату (опалення, вентиляція та кондиціювання), енергозберігаючі технології, компресори і вакуумна техніка, теплоенергетика.

Що вивчають:

Програму акцентовано на вивчення практично всіх типів холодильних машин і установок, систем вентиляції, опалення і кондиціювання, на здатності виконувати розрахунки теплових і матеріальних балансів, параметрів і характеристик енергетичного і теплотехнологічного обладнання, конструювати та знати процеси виготовлення, монтажу, налагоджування, експлуатації та ремонту різноманітного обладнання, що входить до вказаних установок і систем.

Вивчення програми базується на виконанні низки взаємопов’язаних курсових робіт та проєктів конструкторського характеру з індивідуальним об’єктом дослідження, виконання випускної роботи супроводжується практичною підготовкою на промислових підприємствах.

Можливості працевлаштування:

Отримавши диплом, випускники можуть працювати в конструкторських та проєктних організаціях, у науково-дослідних закладах та академічних інститутах, на промислових підприємствах, установах та організаціях у складі відділів та служб, робота яких пов’язана з науковими дослідженнями, розробленням, виробництвом, експлуатацією холодильної та кліматичної техніки, вентиляційних систем, а також компресорної і вакуумної техніки, теплових установок і мереж, енергозберігаючих технологій.

Перспективи:

Глобалізація сучасного світу сприяє отриманню випускниками знань та досвіду не лише у межах університету та вітчизняних підприємств, але й від визнаних світових лідерів енергетичного машинобудування, що забезпечується міжнародними стажуваннями здобувачів та викладацького складу у провідних університетах світу, отриманням здобувачами подвійних дипломів, проходженням практики на всесвітньо відомих підприємствах з можливістю подальшого працевлаштування.

Затребуваність наших випускників гарантується високим рівнем інженерної підготовки, в тому числі фундаментальної технічної, математичної та комп’ютерної підготовки.

Професії:

• енергетик
  • технік-енергетик
  • механік, механік виробництва, механік груповий, механік дільниці, механік з ремонту устаткування, механік цеху, механік дизельної та холодильної установок, механік льодозаводу, механік рефрижераторних установок, механік рефрижераторного поїзда (секції), механік рефрижераторних установок (судновий)
  • фахівець із нетрадиційних видів енергії
  • теплотехнік
  • технік-конструктор (механіка)
  • технік з експлуатації та ремонту устаткування
  • технік-технолог (механіка)
  • технік з видобутку нафти й газу
  • технік з експлуатації устаткування газових об’єктів
  • кресляр-конструктор