З 15 по 19 червня доцент кафедри технічної теплофізики Сергій Шарапов взяв участь у Міжнародному тижні підвищення кваліфікації під назвою «Зелений та циркулярний університетський кампус – від бачення до практики», що відбувся в Сілезькому технологічному університеті (СТУ, м. Глівіце, Польща). Він проходив у рамках грантової програми ЄС Erasmus+ КА171. На заході було 35 учасників з різних країн світу, зокрема з Італії, Канади, Польщі, Албанії, Боснії і Герцеговини, Туреччини, Індії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, Китаю, Малайзії, Алжиру, Руанди, Мозамбіку та Гани. Україна була представлена учасниками Національного університету «Львівська політехніка, Хмельницького університету та Сумського державного університету.
В програмі заходу були передбачені лекції провідних професорів Сілезького технологічного університету, які були доповнені воркшопами, практичними заняттями та демонстраціями дослідних зразків в лабораторіях університету. Учасники заходу познайомилися з науковими напрямками, які розвиваються в СТУ та пов’язані з переробкою та утилізацією відходів, зменшенням викидів вуглецевого газу в атмосферу, а також з заходами, спрямованими на захист навколишнього середовища в університетському кампусі.
Кожний учасник зробив презентацію, в якій поділився здобутками свого університету в сфері енергоефективності та енергозбереження.
Також учасників познайомили з кампусом Сілезького технологічного університету. Представники студентського самоврядування провели екскурсію та розповіли про заходи, що спрямовані на термомодернізацію будівель їх університету.
Родзинкою стала екскурсія у вугільну шахту «Guido Coal Mine», що знаходиться в м. Забже. Під час екскурсії учасників познайомили з технологіями видобування кам’яного вугілля від ХІХ ст. до найсучасніших